Sef Link Yapısı Nedir?

Sef Link Seo
İçindekiler

Açılımı: Search Engine Friendly olan bu yapı kısaca arama motoru dostu link yapısına sef link yapısı diyoruz. Detaylıca inceleyelim, özellikle Google bu yapıyı son derece önemli bulmaktadır. Çeşitli seo çalışmalarınızı doğru bir şekilde yaptıktan sonra siteniz merdivenleri çıkmaya başlayacaktır. Sef link ile merdivenleri çıkmaya başlayan sitenizi merdivenin zirvesine çıkarmanız mümkündür.

Sitenizde ki seo çalışmaları bittikten sonra siteniz üst sıralara yerleşmiş olacaktır hemen hemen rakipleriniz ile aynı sırada sayılacaksınız. Bu durumda rakip firmalardan bir adım öne geçmek için detaylara daha fazla yoğunlaşmanız gerekmektedir. Çok küçük görünen detaylar sizi rakip sitelerden ayırmak için büyük farklar yaratabilir. Ve tam da bu noktada sef link araya girer, sef link belki de bu önemsiz gibi görünen fakat sıralamanızı etkileyecek küçük bir detaydır denilebilir.

Sef Link Yapısı
Sef Link Yapısı

 Eğer sef link sizin için önem arz ediyorsa yapmanız gereken şey SEF LİNK teriminin anlamına dikkat etmek. Arama motoru dostu link yapısı örneğin eğer konunuz, "sef link nedir?" ise Linkiniz, siteadresi.com/=p?5326 veya siteadresi.com/index.php?kategori=3-seflink-html şeklinde karışık olmamalıdır. Nasıl yapılmalıdır diyorsanız, olabildiğince kısa ve anlaşılabilir olmalıdır, bizi makalemizin link örneğindeki gibi: niburya.com/sef-link-yapisi şeklinde konuya has anahtar kelime içermeli kısa ve öz olmalıdır

Sef Link Seo
Sef Link Seo

 Daha basit bir yoldan anlatmak gerekirse bizim bilmediğimiz bir yol tarifini herhangi birinden istediğimiz gibi yani 'Pardon X durağı nerede acaba? ' cümlesi gibi Google'da sizden URL yol tarifi istiyor. Ve bu tarifi en basit şekilde yapmanızı istiyor. Eğer anlaşılır ve basit bir şekilde Google'a bu tarifi yapmazsanız Google diğer sitelerin URL sine daha fazla önem verecektir ve bu da sizin sitenizin sıralamada sonlarda kalmasına neden olacaktır.

 Sef link yapısının tek bir doğru yolu yoktur. Farklı farklı birkaç tane doğru yolu vardır. Fakat aramalarda ve araştırmalarda da göreceğiniz gibi hiçbiri karma karışık değildir. Hepsinin yol tarifi gayet açıktır ve link ile o esnada nereye, hangi siteye baktığınızı anlayabilirsiniz.

Hqdefault

Sef Link Yapısı Nedir? ile benzer diğer makaleleri öğrenmek istiyorsanız SEO kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Niburya Avatarı

Niburya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go up